Çocuk Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Ebru Kolsal


Blog

Doç. Dr. Ebru Kolsal Logo

Çocuklarda Epilepsi Tedavisinde İlaç Kullanımı Nasıl Olmalı?

Çocuklarda, epilepsi tedavisinde ilaç kullanımı ile ilgili makalemiz Hürriyet Kelebek'te yayınlandı. "Epilepsinin farklı çağlarda ve farklı şekillerde görülebilen bir hastalık olduğunu söyleyen Doç. Dr. Ebru Kolsal, tedavide düzenli ilaç kullanımına dikkat çekiyor."


Epilepsi İlaçlarının Kullanımı

Epilepsi İlaçlarının Kullanımı

Epilepsi hastalarının bir çoğu uygun epilepsi tedavisi ile kontrol altına alınabilir. Bu dönemde en önemli durum epilepsi hastasının ailesi ile çocuk nöroloji doktorunun işbirliği içinde olmasıdır. Epilepsi hastalarının ailelerinde ilaç kullanımı ile ilgili en sık gördüğümüz tedirginlikler; epilepsi ilacının bağımlılık yapıp yapmayacağı ya da karaciğer, böbrek gibi organların üzerine yan etki yapıp yapmayacağı ile ilgilidir.


Doç. Dr. Ebru Kolsal Logo

Çocuklarda Epilepsi Nasıl Anlaşılır?

Çocuklarda epilepsinin belirtileri ve tedavi süreci ile ilgili makalemiz Hürriyet Aile'de yayınlandı. "Epilepsi hastalığının teşhisinden tedavi sürecine kadar aile, çocuk ve doktor iş birliğinin çok önemli olduğunu söyleyen Çocuk Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Ebru Kolsal, epilepsi hakkında bilgi verdi."


Doç. Dr. Ebru Kolsal Logo

Bebek ve Çocuklarda Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür?

Bebek ve çocuklarda yüksek ateşin nasıl düşürüleceği ile ilgili makalemiz Hürriyet Aile'de yayınlandı. "Yüksek ateşi düşürmek için ilaç dışında uygulanan tek yöntemin ılık duş olması gerektiğini söyleyen Çocuk Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Ebru Kolsal, çocuklarda yüksek ateşi düşürmek için yapılması gerekenleri anlattı."


Ateşli Dönemlerde Nöbete Dikkat!

Ateşli Dönemlerde Nöbete Dikkat!

Çocuklarda görülen ateşli havale ile ilgili makalemiz Hürriyet Kelebek'te yayınlandı. "Çocuklarda görülen ateşli havale sırasında anne ne yapmalı? Çocuk Nöroloji Uzmanı hangi tedavi yöntemlerinin izlenilmesi gerektiğini sizler için yanıtlıyor."


Çocukluk Çağı Baş Ağrıları

Çocukluk Çağı Baş Ağrıları

Çocukluk Çağı Baş Ağrıları ile ilgili makalemiz Hürriyet Aile'de yayınlandı. "Çocukluk çağında baş ağrısı sık görülen şikayetlerden olup 7 yaş civarında %40 ergenlikte %70-80'lere ulaşır. Çocuk Nörolojisi Uzmanı Doç. Dr. Ebru Kolsal, çocukluk çağında görülen baş ağrılarını anlattı."


<< Önceki | 1 | 2 | 3 |